Osiedle Nad jeziorem Długim

 

Aktualności

Święta za pasem

Spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku
Wszystkim Mieszkańcom oraz ich rodzinom życzy
Rada Osiedla Nad Jeziorem Długim

 

 

 

 

 

 

Spotkanie autorskie z naszym osiedlem w tle

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Iwoną Bolińską-Walendzik, poświęcone książce z dwudziestoma czterema opowieściami olsztyniaków, w tym z dwoma z osiedla nad jeziorem Długim.

Na zebraniu rady osiedla w dniu 4 grudnia:

1. Powołano zespół roboczy ds. zagospodarowywania brzegów jeziora Długiego i jego otoczenia.
2. Poruszono temat segregacji śmieci, problemy oraz możliwe rozwiązania.
3. Ustalono, że tablica informacyjna RO na osiedlu będzie na bieżąco aktualizowana.

Zapraszamy na BAL

Rada Osiedla „NAD JEZIOREM DŁUGIM”
serdecznie zaprasza
mieszkańców i sympatyków naszego osiedla na

BAL NIEPODLEGŁOŚCI,

który odbędzie się dnia 9 listopada (sobota) w godzinach od 18.00 do 24.00
w Restauracji „Przystań” nad Jez. Krzywym.

Zapewniamy wspaniałą zabawę z „Kapelą Jakubową” śpiewniki z pieśniami patriotycznymi oraz ciepły posiłek, lampkę wina, drobne przekąski, napoje chłodzące i serwis herbaciano-kawowy (inne trunki we własnym zakresie).

Cena imprezy 80 zł od osoby

Informacja i zapisy do dnia 6. 11. 2019 r: Sekretariat Szkoły Podstawowej Nr 7
Al. Przyjaciół 42, Tel. (89) 527 64 39 w godz. 8:00 – 15:00.

Olsztyńskie Lato Artystyczne zawita w tym roku nad Jezioro Długie

2019.07.11

Miło nam poinformować, że w ramach tegorocznego OLA kilka imprez odbędzie się na terenie naszego osiedla. Poniżej konkrety:

 

16.07 WT 16:00-22:00
Okolice jeziora Długiego
ALE SZTUKA NAD DŁUGIM: ALE ETNO

Etno-folkowe fale rozbiją się o brzegi jeziora Długiego, niosąc opowieści dla dzieci z muzyką na żywo, warsztaty tkackie, potańcówkę z tanecznymi animacjami, drzewną wystawę i koncert Kapeli Maliszów.
Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

5-9.08 PN i ŚR-PT 10:00-14:00 / WT 16:00-20:00
Osiedle nad Jeziorem Długim (Skwer Wolnego Tybetu)
#AUTOBUSKULTURY NAD JEZIOREM DŁUGIM
Nad brzegami najpopularniejszego miejskiego akwenu Trzepak rządzi na filmowo-plenerowo, Pina Polar Show i warsztaty klaunady, Aleksander Olas Ostrowski w Akademii Rocka i dadaistyczne łamanie zasad w Akademii Młodych Twórców!

6.08 WT 16:00-22:00
Okolice jeziora Długiego
ALE SZTUKA NAD DŁUGIM: ALE TEATR
Teatr mój widzę ogromny nad brzegami jeziora! Plenerowe warsztaty tworzenia lalek teatralnych, wędrowne teatry uliczne, niezwykłe spektakle i klaunada zamienią ulice, polany i deptaki w niepodzielne dominium Melpomeny.
Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

3.08 WT 16:00-22:00
Okolice jeziora Długiego
ALE SZTUKA NAD DŁUGIM: ALE POEZJA
Stachura mówił, że wszystko jest poezja. By nabrać pewności, wystarczy zajrzeć nad Długie, gdzie i nauka dzieci jak czerpać natchnienie, i tworzenie łapaczy snów, i spektakl Z głową w chmurach, i poetycki koncert przy ognisku.
Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

20.08 WT 16:00-22:00
Okolice jeziora Długiego
ALE SZTUKA NAD DŁUGIM: ALE STREET ART
Dobry przelot przez naturę hip-hopu na zielonej trawce. Warsztaty malowania graffiti, skreczowania, rymowania i tańca, a do tego bauns z DJ Zielakiem.
Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

27.08 WT 16:00-22:00
Okolice jeziora Długiego
ALE SZTUKA NAD DŁUGIM: ALE ŚMIECH
Nad Długim zdrowo zarechoczą już nie tylko żaby! Spokojną zazwyczaj toń wzburzy joga śmiechu, warsztaty pantomimy, parada kuglarska, Biały Teatr z Leśmianem i kolorowe aktywności dla dzieci. Rozpuk gwarantowany!
Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Pełny program OLA 2019 można zobaczyć na stronie tutaj

Wybory do Rady Osiedla na kadencję 2019-23 - Wyniki

2019.01.26

Informujmy, że do Rady Osiedla ,,Nad Jeziorem Długim”  w dniu 25 stycznia 2019 roku wybrane zostały następujące osoby:
 
1. Bałdyga Przemysław 
2. Bolińska-Walendzik Iwona
3. Dąbrowski Stanisław 
4. Gutkowski Marek
5. Janiszewski Bartosz
6. Konecko Wojciech
7. Kulgajuk-Murmyło Grażyna
8. Kulgajuk Wioletta
9. Madeja -Kulecka Urszula
10. Markiewicz Ireneusz
11. Naworska Aleksandra 
12. Naworska Anna
13. Pacyńska Małgorzata
14. Pazik Barbara
15. Porycki Andrzej
 
Skład nowo wybranej rady i przydzielone funkcje można zobaczyć w zakładce Rada Osiedla.

Wybory do Rady Osiedla na kadencję 2019-23

2019.01.11

PREZYDENT OLSZTYNA

Zaprasza Mieszkańców osiedla "Nad Jeziorem Długim" na zebranie wyborcze, którego celem jest wybór Rady Osiedla "Nad Jeziorem Długim".

Zebranie odbędzie się w dniu 25 stycznia 2019 roku w Zespole Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie ul. Bałtycka 37a. Zebranie rozpocznie się (w zależności od frekwencji) w I terminie - 17:00, w II terminie 17:15.

Prezydent Olsztyna

Piotr Grzymowicz

Wykaz ulic osiedla "Nad Jeziorem Długim"

Aleja Przyjaciół (1. 10, 10-a, lob, 11, 12. 13, 14, 15, 16, 11, 18, 19, 20, 21,22, 23, 25, 3,3 ,31, 32, 33.34.35, 36, 37,38, 39, 40,

o. 41.42.43, 44.45, 47,49. s. 51.53. SS, 6, 8, Aleja Róż (1, 10, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 2, 20, 22, 23, 24.25. 26.23, 28, 29, 3, 30, 32,

34, 4, 5, 6, 7, 8, 9) Artyleryjska (1, 17, 19a, 1a, 1b, 2, 21, 3, 3a, 3b, 3e, 3f, 3g, 3h, 3j, 3k, 3m, 3n. 3o, 3s, 3t, 3u, 3w, 7); Bałtycka (10. 11. 11a, 17B, 19, 2, 21, 25, 25B, 27, 29, 31, 33, 33A, 35, 39. 4, 55A, 5B, 5C, 5D, 6, 7, 8, 9 Biała (1. 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16. 17, 18, 19, 2,

20, 21, 23, 25, 27, 29, 3, 31,, 4 , 5, 6, 7, 8, 9): Błękitna (1, 10, 11, 12, 13, 14, 2, 3, 4, 5, 6, 7,  8, 9); Bursztynowa (1, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18, 2, 20, 22, 24, 26, 28, 30, 32, 34, 35, 36, 37, 38, 4, 40, 42, 44, 46, 48, 5, 6, 7, 8, 9); Bohaterów Monte Cassino (10, 3, 4, 5, 6, 7, 8); Czarna (1, 10, 11, 12, 13, 1a, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9); Jacka Kuronia (1, 10, 11, 12, 13, 14, 16, 17, 18, 2, 20, 4, 5, 7, 8, 9); Jeziorna (1, 1A, 3, 5); Koralowa (1, 2, 3, 5) Leśna (10, 12, 12A, 14, 15, 16, 18, 1a, 2, 20, 22, 24, 2b, 36, 38, 6, 8); Marka Kotańskiego (1, 2, 4, 6, 8); Morska (1, 10, 10a, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 2, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 2a, 2b, 3, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 4, 40, 41, 43, 45, 47, 49, 5, 51, 53, 55, 6, 7, 8, 9): Różowa (1, 10, 10a, 11, 12, 12a, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 2, 20, 21, 22, 23, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 Rybaki (10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 16a, 17, 18, 19, 2/4, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 35a, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 44, 44a, 46, 48, 5, 50, 52, 5A, 6, 7, 8, 9); Zielona (10, 12, 14,6, 8); Zółta (1, 10, 10A, 12, 14, 16, 2, 3, 4, 5, 6, 8).

 

 Radni wybrani na nowa kadencję w okręgu nr 1.

2018.11.07

W nowej kadencji w Radzie Miasta będą nas reprezentowali:

Robert Jan Szewczyk KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA - (2534 głosy)
Elżbieta Ewa Wirska - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ - (1632 głosy)
Piotr Władysław Grzymowicz - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA GRZYMOWICZA - (1476 głosów)
Krystyna Flis - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW CZESŁAWA JERZEGO MAŁKOWSKIEGO - (927 głosy)
Wiktor Wójcik - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA - (570 głosów)
Więcej na temat wyborów można znależć na stronie https://wybory2018.pkw.gov.pl/

Starsze wiadomości można znaleźć w Archiwum