Osiedle Nad jeziorem Długim

Aktualności 2014

Wybory do Rady Osiedla Nad Jeziorem Długim

Prezydent Olsztyna zaprasza mieszkańców osiedla "Nad Jeziorem Długim" na zebranie wyborcze, które odbędzie się w dniu 12 lutego 2015 roku. Zebranie rozpocznie się w zależności od frekwencji w: I terminie o 17:00; II terminie 17:15 w Zespole Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie ul. Bałtycka 37a.

Celem zebrania są wybory do Rady Osiedla

Prezydent Miasta Olsztyna

Piotr Grzymowicz

Wykaz ulic osiedla "Nad Jeziorem Długim":

15 Dywizji, Artyleryjska Nr 1,2,3,3a,3g,30,3t,7,17,19a,21,23,31,33,35a; Bałtycka od Nr 7 do Nr 37A strona nieparzysta oraz od Nr 2 do Nr 10 strona parzysta, Biała, Błękitna, Bursztynowa, Czarna, Jeziorna Nr 1,1 A, 3, 5, Koralowa, Marka Kotańskiego, Jacka Kuronia, Leśna, Morska, Aleja Przyjaciół, Aleja Róż, Aleja Roberta Schumana, Różowa, Rybaki, Zielona, Żółta

Informacja na stronie Urzędu Miasta Olsztyna kliknij tutaj ...

Wybory do Rady Miasta w Olsztynie

16 listopada odbędą się wybory samorządowe. Nasze osiedle znajduje sie w okręgu nr 1. Listę kandydatów do Rady Miasta z tego okręgu można znaleźć tutaj, a wyszukiwarkę lokali wyborczych tutaj.

Olsztyński Budżet Obywatelski - II edycja - wyniki

W głosowaniu na projekt ogólnomiejski zwyciężył projekt 137 - boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnia , zapleczem socjalnym, bieżnia i oświetleniem przy Gimnazjum 12 i III Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Sybiraków. Na liście znalazło się szereg naprawdę fajnych pomysłów. Zachęcamy do zapoznania się z listą projektów i szczegółowymi wynikami głosowania, które można znaleźć tutaj.

W głosowaniu na projekt osiedlowy w naszym osiedlu wygrał projekt wymiany chodnika przy ulicy Jeziornej obok wieżowców nr 5, 3, 1A i 1. Na liscie znalazły sie też projekty Kroniki rodzinnej w postaci zdjęć rodzin na moście, wykonanie ogrodzenia podwórka przy Alei Przyjaciół 6, 8 i 10 oraz siłownia zewnętrzna nad Jeziorem Długim.

Szczegółowe wyniki tutaj.

Realizacja projektów nastąpi w roku 2015.

Bursa przy Zespole Szkół Elektronicznych ma nowego patrona i swój sztandar.

Nowy patron to Rotmistrz Witold Pilecki, a jak wygląda nowy sztandar można zobaczyć na stronie Olsztyn24.

Zapraszamy na coroczne spotkanie z okazji Święta Niepodległości

Rada Osiedla „NAD JEZIOREM DŁUGIM” serdecznie zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców i sympatyków naszego osiedla na coroczne spotkanie z okazji ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI, które odbędzie się dnia

10 listopada (poniedziałek) w godzinach od 18.00 do 24.00 w Restauracji „Przystań” nad Jez. Krzywym.

Zapewniamy miłą atmosferę, skromny poczęstunek i wspaniałą zabawę z „Kapelą Jakubową”. Wstęp: 65 zł od osoby ( w cenie: ciepły posiłek, lampka wina, zimne napoje i serwis kawowy)

Informacja i zapisy: Sekretariat Szkoły Podstawowej Nr 7 Al. Przyjaciół 42, Tel. (89) 527 64 39 w godz. 8.30 – 15.00 do dnia 7. 11. 2014 r. (piątek)

Wspomnienia absolwentów SP7 w gazecie Wyborczej

Poszukując śladów na temat toru saneczkowego na osiedlu natrafiłem na forum Gazety Wyborczej zawierające wspomnienia absolwentów SP7. Prawdziwa kopalnia wiadomości. Zachęcam do lektury Forum. Więcej linków zamieściłem w sekcji Historia.

Starsze wiadomości można znaleźć w Archiwum

Zebranie w sprawie projektów na budżet obywatelski

Informujemy, że zebranie w sprawie przyjmowania wniosków na inwestycje finansowane na naszym osiedlu z budżetu obywatelskiego odbędzie się 16 czerwca o godzinie 18:00 w świetlicy Zespole Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych przy ul. Bałtyckiej 37a. Będzie obecny moderator z Ratusza, który odpowie na wszelkie pytania i pomoże w przygotowaniu prawidłowo wypełnionych zgłoszeń. A więc wszyscy mający pomysły na upiększenie naszego osiedla - zapraszamy do wzięcia spraw we własne ręce i liczne przybycie na spotkanie. Rada Osiedla.

PS. Listę projektów zatwierdzonych do realizacji na rok 2014 mozna znaleźć na stronie http://www.olsztyn.eu/pl,obo,projekty-2013-realizacja.html

Zgłaszanie projektów na budżet obywatelski do 30  czerwca

Przypominamy, że to już druga edycja. Każde z osiedli ma do dyspozycji 100 000 zł. Jeśli masz ciekawy pomysł jak poprawić wygląd naszego osiedla wejdź na stronę www.obo.olsztyn.eu i zapoznaj się ze szczegółami. Jesteśmy w trakcie organizacji spotkania z mieszkańcami na ten temat. Prawdopodobnie odbędzie się ono 11 albo 12 czerwca w Technikum Elektronicznym przy ulicy Bałtyckiej. O szczegółach poinformujemy na osiedlowych tablicach informacyjnych.

Zgłaszanie projektu
§ 4. Propozycję projektu do zrealizowania w ramach budżetu obywatelskiego może zgłosić:
1) każdy mieszkaniec/mieszkanka Olsztyna,  który ukończył 15 rok życia,
2) organizacja pozarządowa posiadająca siedzibę na terenie Olsztyna.

§ 5. 1. Formularz zgłoszenia projektu dostępny będzie w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta i na stronach internetowych: www.obo.olsztyn.eu, www.konsultacje.olsztyn.eu.
2. Projekty mogą dotyczyć wszystkich spraw, które mieszczą się w katalogu zadań własnych i zleconych gminy i powiatu.
3. Wypełnione formularze w wersji papierowej można złożyć:
a) w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta,
b) w siedzibie Rady Osiedla,
c) w Olsztyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych,
d) listownie na adres: Biuro Dialogu Obywatelskiego, Urząd Miasta, Plac Jana Pawła II 1 10-900 Olsztyn z dopiskiem „Wniosek Olsztyński Budżet Obywatelski”,
e) poprzez elektroniczną Skrzynkę Urzędu Miasta Olsztyna na platformie E-puap.
4. W celu usprawnienia procesu zgłaszania projektów, zgłaszający mogą skorzystać z pomocy punktu informacyjno-konsultacyjnego Urzędu Miasta Olsztyna. Pomoc, będzie udzielana nieodpłatnie i może dotyczyć zweryfikowania zgodności z planami zagospodarowania przestrzennego, weryfikacji pod kątem planów inwestycyjnych Miasta Olsztyna oraz sprawdzenia poprawności formalnej wniosku, a także pomocy we wstępnym oszacowaniu kosztów realizacji zadania.
5. Złożony projekt nie może  przekraczać puli środków przeznaczonych na realizację zadań w danym roku.

Zapraszamy na Dzień Dziecka

W dniu 8 czerwca w ogródku jordanowskim o godzinie 12:30 rozpocznie się festyn dla naszych milusińskich. Zapraszamy wszystkie dzieci oczywiście wraz z rodzicami. Będą konkursy i zabawy.

W lutym odbyło się spotkanie z Prezydentem Piotrem GrzymowiczemNa spotkaniu omówiono aktualny status inwestycji oraz plany miasta na najbliższe lata. Z kolei przybyli mieszkańcy przedstawili swoje bolączki, a także pomysły na nowe projekty. Więcej ...