Osiedle Nad jeziorem Długim

Olsztyński Budżet Obywatelski -

III edycja 2015 - realizacja 2016

2015.10.12

Na naszym osiedlu wygrała kocia kawiarnia.

Nr projektu Nazwa Liczba głosów
42  Poidełko miejskie nad Jeziorem Długim 8
74  Kocia kawiarnia „Club 4 Cats” 177
109  Siłownia na wolnym powietrzu / strefa rozruchowa nad Jeziorem Długim usytuowana w pobliżu placu zabaw 79

W projekcie ogólnomiejskim zdecydowanie wygrała inicjatywa "Łynostrada - aleja pieszo-rowerowa nad rzeką Łyną, szybki i wygodny szlak komunikacyjny,miejsce rekreacji i odpoczynku".

Szczegółowe wyniki głosowania można obejrzeć tutaj.

Kilka słów  na temat wybranego projektu:

Projekt zgłosiło stowarzyszenie o nazwie KLUB MIŁOŚNIKÓW i HODOWCÓW KOTÓW. Jest to jedyne takie stowarzyszenie w Polsce, które łączy pod wspólnym szyldem te dwa kocie światy: jedni ratują bezdomne, drudzy dbają o to, abyśmy mogli podziwiać wiele cudownych ras.

W kociej kawiarni na powierzchni ok. 200 m kw. wydzielone zostaną 3 podstawowe sektory: tylko dla ludzi, dla ludzi i kotów oraz wyłącznie dla kotów a także niezbędne zaplecze socjalne. W sektorze dla ludzi prowadzone będą szkolenia i warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych z zakresu zapobiegania bezdomności zwierząt, w tym oczywiście kotów. Więcej ...

Realizacja projektów nastąpi w 2016 roku.

Olsztyński Budżet Obywatelski - III edycja (2015)

W III edycji OBO, do dyspozycji mieszkańców są 3 mln 530 tys. złotych. Na projekt ogólnomiejski przeznaczony jest milion złotych, na każde z 23 osiedli po 110 tys. zł. Zwycięskie projekty poznamy 5 października 2015 r. Głosowanie mieszkańców odbędzie się w terminie 12-27 września.

Utworzenie parku Zacisze, system samoobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich, droga rowerowa wzdłuż ul. Krasickiego i ul. Witosa, Łynostrada, psia strefa i inne - oficjalna lista projektów zgłoszonych do III edycji OBO:

Na 111 projektów osiedlowych z naszego osiedla wpłynęły trzy propozycje pod numerem 42 - Poidełko miejskie nad Jeziorem Długim, 74 - Kocia kawiarnia "Club 4 Cats" i 109 - Siłownia na wolnym powietrzu / strefa rozruchowa nad Jeziorem Długim usytuowana w pobliżu placu zabaw

Listę zgłoszonych projektów można obejrzeć tuta tutaj.